Rozhledna Vysoká Srbská neboli Na Větrné horce nedaleko Hronova, nabízí krásný rozhled do širokého okolí. Rozhledna byla postavena na jaře 2020. Stavbu nese dvanáct dřevěných sloupů, uvnitř je ocelové točité schodiště. Rozhledna Vysoká Srbská je vysoká 18 metrů a tvoří ji kostra z oceli opláštěná dřevem. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 16 metrů. Jde o již druhou rozhlednu ze čtyř, které jsou v plánu na české straně hranice jako součást přeshraničního projektu Česko-polská Hřebenovka – východní část.
Broumovsko malebná krajina, která byla v roce 1991 vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí. Broumovský výběžek ve východních Čechách, ohraničený věncem hor Javořích, Stolových a Jestřebích, je malebná krajina s ostrůvky divoké přírody, známá především svými rozsáhlými skalními městy a unikátní církevní a lidovou architekturou. Staleté osídlení a hospodaření dalo vzniknout ekologicky a esteticky cenné oblasti, jedinečné v rámci celé naší země. Mozaika lesů a zemědělských pozemků, doplněná menšími sídly a liniemi stromořadí, remízky a drobnými stavbami, je protkaná sítí potoků a ozdobená skupinami skal a tajemnými skalními městy. Jako strážci se nad ní tyčí stolové hory Ostaš, Bor a Hejšovina.
Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše. Pokud si chcete skály vychutnat v klidu i během hlavní turistické sezóny, doporučujeme návštěvu v brzkých ranních hodinách nebo pozdě odpoledne. 1. 4. 2021 bude spuštěn rezervační systém pro vstup do Adršpašských skal. Rezervaci vstupenek, popřípadě parkovacího místa budete moci provést online na webu www.adrspasskeskaly.cz.
Náchod – honosné knížecí sídlo i majestátný fortifikační celek na hranici mezi Českou republikou a Polskem. Z gotického hradu, založeného v polovině 13. století, byl na přelomu 16. a 17. století přestavěn na renesanční zámek. Svou dnešní architektonickou podobu získal během přestaveb a interiérových úprav v 17. a 18. století. Mezi nejvýznamnější majitele Náchoda patřili Smiřičtí ze Smiřic, italský rod Piccolominiů, Kuronští a německý knížecí rod Schaumburg-Lippe
Muzeum se pyšní největší stavbou postavenou z Merkuru a zapsanou do Guinnessovy knihy rekordů. Jde o Ocelové město (STAHLSTADT), jehož stavba je inspirována romány Julese Verna a úžasnou technikou 19. století. Její idea vznikala v duši stavitele už v padesátých letech minulého století. Stavba města byla zahájena v roce 2000 a dokončena byla v roce 2016. Město bylo stavěno v muzeu stavebnice Merkur v Polici nad Metují.
Na kopci, kterému zdálky vévodí skála zvaná Biskup, jsou skalní útvary rozloženy ve dvou skupinách, které od sebe odděluje silnice a malý barokní zámeček. První se soustředí nad Černým jezírkem okolo bývalého hradu Skály, kde je dnes vyhlídka s výhledem na Ostaš a Polici nad Metují. Další skalní uskupení je okolo vrcholku kopce Čáp (786m), který je nejvýše položeným místem této oblasti. Pohled do krajiny však částečně omezují dokola čnící vrcholky stromů. Prochází tudy příjemná cesta skalami, která ústí do Teplického skalního města.
Lázně jsou ideálním místem pro odpočinek. Užijete si procházek městem s typickou lázeňskou architekturou, kolonádou a parkem, jehož rozloha je celých 17 ha. Pokud milujete masáže a relax, jste tu na správném místě. Všude v lázních narazíte na kvalitní masérské služby. Na své si tu přijdou i rodiny s dětmi, neboť v Kudowě je oblíbený aquapark s tobogánem a několik solných jeskyní. V městečku je mnoho zajímavých atraktivních cílů a jeho okolí je jako stvořené pro výlety. V místní části Czermna u kostela se nachází kostnice (Kaplica Czaszek), jejíž interiér je vyložen více jak třemi tisíci lebek a kostí. Pozoruhodná je i Stezka mizejících řemesel s ptačí minizoo a mlsným pštrosem, která je zároveň skanzenem s jedinečným větrným mlýnem. Vedle hrnčířské dílny, kde si můžete vyrobit svůj vlastní keramický výrobek, se tu seznámíte s řemeslem mlynářským a kovářským. Muzeum leží pod širým nebem, jen asi 200 m od kostnice. K unikátům městečka patří Muzeum žab na ul. Sloneczna Mají zde sbírku předmětů denní potřeby s tématikou obojživelníků. No, řekněte sami, kde si můžete prohlédnout mýdlo ve tvaru mloka? Muzeum provádí také osvětu spojenou s ochranou žab. K dalším zajímavostem, které potěší zejména Vaše děti je Muzeum hraček z období 19. a 20. století s více jak 3000 exponátů ze všech světadílů.
Areál Státního zámku v RATIBOŘICÍCH je prohlášen za Národní kulturní památku Babiččino údolí ve vazbě na literární dílo Boženy Němcové. Rozsáhlý přírodně krajinářský park s přirozenými součástmi v podobě nivních luk podél toku řeky Úpy, rustikálních staveb hospodářského dvora, vodního mlýna a mandlu, ale i Panského hostince a Starého bělidla, tvoří rámec knížecího letního sídla již od 18. století. Areál representuje dochované kultivované prostředí, obývané společně šlechtickými majiteli a prostým venkovským lidem v duchu osvícenství a romantismu 19. století. Zámek, nenápadné venkovské sídlo vévodkyně Zaháňské, posloužil v době napoleonských válek jako místo k setkání politiků a státníků, jehož výsledkem bylo uspořádání Evropy na několik desetiletí.
Jezevce, lišky nebo sovy mohli obdivovat milovníci přírody v nemnoha klecích a voliérách zbrusu nového zookoutku ve Dvoře Králové nad Labem. Veřejnosti se otevřel přesně před 75 lety. Zvířat ale rychle přibývalo a brzy vznikl i pavilon exotické zvěře s opicemi nebo lvem jménem Rémus. Zoo se brzy stala oblíbeným cílem a druhým největším i nejnavštěvovanějším místem svého druhu v zemi.
Továrna na splněná přání, fabrika na zážitky. To je volnočasové centrum, které vzniklo v Meziměstí z bývalé tkalcovny. Sem se můžete kdykoliv vydat s přáteli nebo s celou rodinou a pokaždé prožijete úžasný den! Přijďte se osvěžit při zábavě a aktivním odpočinku.
Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov je postaveno na pevných základech a silných kořenech tradice Svatého Vojtěcha a Benedikta. Z českého patrona Vojtěcha si bereme jeho evropský rozhled, z Benedikta pracovitost a touhu po poznání. Spojujeme posvátnost prostoru kláštera s profánní tradicí vzdělávání v klášteře, hledáme společně hranice tvořivosti a přemýšlení. Jsme stromem, který má bohatou korunu, složenou z mnoha větví a větviček, ale pevné kořeny v zemi. Navazujeme na úspěšnou snahu Agentury pro rozvoj Broumovska o oživení tradice kulturního a duchovního života na Broumovsku.
Areál se nachází na okraji obce Bukovice, hned vedle města Police nad Metují. Vznikl za účelem ovlivnit úroveň sportu a zábavy v našem regionu. Chce lidem nabídnout komfortní sportovní a relaxační zážitky pro všechny věkové skupiny. Kromě tenisu si můžete zahrát nohejbal, volejbal, fotbal, badminton, plážový volejbal a fotbal ⚽️, adventure golf. Kompletně vybavené moderní fitko se zajímavým designem a pěkným výhledem do okolí za rozumné ceny. Volně přístupné hřiště pro nejmenší návštěvníky zahrnuje 10 atrakcí v přírodním stylu. Zázemí pro rodiče je samozřejmostí.